Pomoc

Tematy pomocy

 • Jak szukać części
 • Jak zamawiać
 • Formy płatności oraz warunki dostawy
 • Odbiór osobisty
 • Jak otrzymać fakturę
 • Godziny składania zamówień
 • Warunki gwarancji, reklamacji i zwrotów
 • Status zamówienia
 • Bezpieczeństwo zakupów
 • Bezpieczeństwo wysyłki
 • Brak asortymentu w sklepie internetowym
 • Inny adres wysyłki
 • Faktura VAT / paragon
 • Ochrona danych osobowych
 • Wiarygodność sklepu
 • Gdzie jest moja paczka
 • Czy zamówiłem prawidłową część

Jak szukać części

Wyszukiwanie części poprzez określenie w pierwszej kolejnośći jej kategorii:

 • na stronie głównej wybierz (2) kategorię części której szukasz, możesz wyszukać kategorii wpisując fragment jej nazwy (1)
 • wybierz markę samochodu (3)
 • wybierz model samochodu (4)
 • wybierz pojemność silnika oraz liczbę koni mechanicznych (5)
 • wybierz producenta części i zamów

Formy płatności oraz warunki dostawy

Koszty wysyłki w przypadku zamówień części 20zł brutto (płatność z góry: przelew bankowy lub płatności elektroniczne). Wyjątek stanowi dostawa elementów karoseryjnych. Są to przesyłki gabarytowe, których koszt przesyłki lub zwolnienie z niej może być wyceniane indywidualnie. Standardowo wynoszą one odpowiednio:

 • 45 zł brutto (wysyłka zderzaków, błotników, pasów przednich)
 • 60 zł brutto (pokrywy silnika i inne wielkogabarytowe części karoseryjne)

Zamówiony towar dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej Siódemka. W momencie wyjścia paczki z magazynu wysyłamy e-mail z numerem listu przewozowego.

Kurier ma obowiązek dostarczyć przesyłkę w ciągu dwóch dni roboczych.

Wysyłkę robimy w dniu zaksięgowania pieniędzy na naszym koncie, nie wysyłamy za pobraniem.

Dane do przelewu
Pełny numer rachunku:
51 1160 2202 0000 0000 9262 2761
Posiadacz
NET-CARS BARTŁOMIEJ WALEWSKI

Odbiór osobisty

Zamówiony towar można odebrać osobiście (lub zamontować) w punkcie odbioru przy ulicy Lidzkiej 5 w Warszawie, po wcześniejszym złożeniu zamówienia w sklepie internetowym lub telefonicznie. Wystarczy w tym celu podczas składania zamówienia wybrać opcję "Odbiór osobisty w siedzibie firmy".

UWAGA! Prosimy, aby po przesyłki zgłaszali się Państwo dopiero po otrzymaniu od nas e-maila, telefonu lub SMSa z informacją, że zamówienie gotowe jest do odbioru. Nasz magazyn i punkt odbioru zlokalizowane są w różnych częściach Warszawy i jej okolicach, a więc przesyłki są przewożone z magazynu do punktu odbioru. Średni czas realizacji zamówienia z opcją odbioru osobistego wynosi do 24h.

Punkt odbioru osobistego w Warszawie mieści się przy ulicy Lidzkiej 5 w Warszawie (Targówek). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 - 18.00.

Przy odbiorze osobistym płatność tylko gotówką.

Każdy towar przy odbiorze osobistym można rozpakować w celu sprawdzenia towaru.

Zamówienie należy odebrać w ciągu 5 dni od otrzymania wiadomości e-mail, telefonu lub SMS z informacją o możliwości odebrania zamówionego towaru. Przesyłki, które nie zostaną odebrane w wyznaczonym terminie odsyłamy do magazynu, a zamówienie anulujemy. Jeżeli zostało ono wcześniej opłacone zwracamy wpłaconą kwotę pomniejszoną o koszty dostawy z naszego magazynu do Biura Obsługi Klienta (punktu odbioru osobistego).

Jak otrzymać fakturę

Fakturę VAT wystawiamy na życzenie klienta, które prosimy wpisać w „Uwagach do zamówienia” po uprzednim wprowadzeniu w profilu klienta niezbędnych danych do wystawienia faktury VAT (Nazwa firmy, NIP, adres)

Godziny składania zamówień

Zamówienia w sklepie internetowym lub poprzez nasze adresy e-mail:
Zamówienia można składać przez 24h na dobę. Automatyczne potwierdzenie przyjęcia zamówienia jest przesyłane, za pośrednictwem poczty elektronicznej na podany przy rejestracji adres e-mail, w ciągu kilku minut od momentu złożenia zamówienia.

Zamówienia telefoniczne przyjmowane przez Biuro Obsługi Klienta:
Zamówienia telefoniczne przyjmowane są w godzinach pracy naszego BOK od poniedziałku do piątku od 8.00 - 18.00.
Sprzedaż i infolinia:
Filia Warszawa, ul Lisia 27
tel 501 269 976, 603 121 655

Warunki gwarancji, reklamacji i zwrotów

Firma Net-cars jako sprzedawca pośredniczy między użytkownikiem a producentem w procesie reklamacji gwarancyjnej. Zgłoszenie reklamacyjne z tytułu gwarancji jest przyjmowane na podstawie zgłoszenia tego faktu na adres: net-cars@wp.pl oraz nadesłanie z produktem reklamowanym dowodu zakupu i kompletnie wypełnionego formularza reklamacyjnego, dostępnego do pobrania poniżej. W celu usprawnienia procesu związanego z zarejestrowaniem nowej reklamacji, prosimy o podanie numeru faktury, z którego pochodzi uszkodzony produkt oraz dokładne opisanie jego usterki. Za termin rozpoczęcia procesu reklamacyjnego przyjmujemy chwilę odebrania przesyłki wraz z dowodem zakupu i kompletnie wypełnionym formularzem reklamacyjnym przez nasz magazyn serwisowy mieszczący się w Warszawie.

Wadliwy produkt zostanie poddany wstępnej ekspertyzie, która ma na celu sprawdzenie czy opisywana przez Klienta usterka występuje oraz czy usterka nie nastąpiła z winy użytkownika, a następnie przekazany do ekspertyzy rzeczoznawców danego producenta.

Termin rozpatrzenia reklamacji przez firmę Net-cars wynosi min. 14 dni roboczych od chwili przyjęcia towaru i jest uzależniony od decyzji producenta części, wydanej na podstawie oględzin reklamowanego towaru przez rzeczoznawcę producenta produktu. Wszystkie produkty są wysyłane bezpośrednio do ich generalnego importera lub bezpośrednio do producenta danego produktu, jeżeli serwis producenta/dystrybutora stwierdzi, że naprawa produktu wymaga dodatkowych ekspertyz, bądź wymiany ciężko dostępnych części, okres rozpatrywania zgłoszenia może zostać dodatkowo wydłużony. Sposób rozpatrzenia i zakończenia reklamacji poprzez naprawę, wymianę lub zwrot kosztów zakupu należy tylko i wyłącznie do gwaranta.

W przypadku braku dostępności reklamowanego produktu może on zostać wymieniony na model o takich samych bądź lepszych parametrach, takiego samego bądź innego producenta. O wymianie produktu na inny model Klient zostanie poinformowany przez sklep drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Uprawnienia Klienta z tytułu gwarancji wygasają automatycznie w przypadku gdy:

 • produkt posiada jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne
 • plomby bądź numery seryjne zostały zerwane lub uniemożliwiają identyfikację produktu
 • wada powstała na skutek zwarcia instalacji elektrycznej
 • usterka jest spowodowana nieprawidłową instalacją/montażem dokonanym w miejscu innym niż specjalistyczny warsztat samochodowy (brak dokumentu potwierdzającego montaż w takim warsztacie)
 • usterka spowodowana jest użytkowaniem danego produktu niezgodnie z przeznaczeniem lub instrukcją obsługi

W przypadku gdy, zgłoszona przez Klienta usterka nie występuje, bądź warunki gwarancji zostały naruszone firma Net-cars ma prawo żądać od Klienta pokrycia poniesionych przez sklep kosztów związanych z transportem dostarczonego produktu oraz kosztów ekspertyzy. Produkt w takim przypadku jest odsyłany na koszt kupującego.

Wadliwy towar powinien zostać dostarczony przez Klienta w fabrycznym opakowaniu wraz ze wszystkimi elementami znajdującymi się na jego wyposażeniu. W przypadku reklamacji części konfekcjonowanych (pakowanych) w kompletach lub wymienianych parami – zgodnie z obowiązującymi procedurami naprawczymi takich jak: amortyzatory, tarcze hamulcowe, bębny hamulcowe, klocki, szczęki hamulcowe, zestawy naprawcze rozrządu, zestawy sprzęgła etc. niezbędne jest dostarczenie do reklamacji par lub kompletów ww. towarów celem przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz reklamacyjnych i rozpatrzenia reklamacji.

Jeżeli dostarczony produkt nie będzie spełniał wymagań gwarancyjnych, Klient zostanie o tym fakcie niezwłocznie poinformowany.

Odpowiedzialność Net-cars jest ograniczona do bezpłatnej wymiany produktu lub do zwrotu kwoty zapłaconej przy czym o wyborze jednego z tych dwóch sposobów decyduje gwarant.

Gwarancja obejmuje tylko wady materiałowe i produkcyjne, nie obejmuje uszkodzeń na skutek niewłaściwego montażu, w wyniku wypadku, normalnego zużycia eksploatacyjnego oraz przedwczesnego zużycia na skutek niewłaściwego stanu innych elementów zawieszenia (wahacze, sworznie, końcówki, tuleje gumowo-stalowe, osłony itp.).

Roszczenia gwarancyjne dotyczą tylko samego towaru (wymiana na wolny od wad lub zwrot równowartości) - nie dotyczą kosztów dodatkowych takich jak transport, montaż, demontaż, badania diagnostyczne etc.

Składając zamówienie Nabywca akceptuje powyższą procedurę.

Wszelkie informacje na temat statusu zgłoszonej reklamacji części udzielane są wyłącznie pisemnie pod adresem e-mail: reklamacje@net-cars

Uszkodzenie mechaniczne paczki w transporcie

Zawsze przed odebraniem przesyłki od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić wraz z nim protokół szkodowy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

W przypadku uszkodzenia mechanicznego paczki i jej zawartości prosimy zażądać od kuriera spisania protokołu szkodowego oraz pozostawienia Państwu jego oryginału (ważne, żeby nastąpiło to w dniu dostawy).

UWAGA! WARUNKI UZNANIA SZKODY:

 • zażądanie w dniu odbioru paczki od kuriera lub firmy kurierskiej sporządzenia wraz z kurierem protokołu szkody i zatrzymanie oryginału
 • poinformowanie Działu Obsługi Klienta sklepu net-cars o uszkodzeniu paczki w transporcie
 • odesłanie oryginału sporządzonego protokołu szkody razem z uszkodzoną paczką
 • niezwłoczne odesłanie powrotne uszkodzonej paczki razem z oryginałem protokołu szkodowego

Protokół szkody wydawany przez kuriera jest jedynym dokumentem na podstawie, którego sklep może uznać zasadność reklamacji.

Przy rozpatrywaniu tego typu zgłoszenia bardzo pomocne są zdjęcia z widocznym uszkodzeniem produktu oraz zdjęcia opakowania zewnętrznego, przesłanie tych dokumentów pozwoli nam sprawniejsze załatwienie sprawy.

Uszkodzony produkt należy odesłać wraz z oryginałem poprawnie wypełnionego z kurierem protokołu szkody na adres naszego magazynu powołując się przy tym na uprzednio dokonane zgłoszenie telefoniczne do Biura Obsługi Klienta sklepu. Po otrzymaniu przesyłki przez nasz magazyn produkt jest sprawdzany pod kątem opisanego uszkodzenia po czym sklep zgodnie z żądaniami Klienta zamawia nowy egzemplarz produktu bądź zwraca koszty jego zakupu. Termin załatwienia reklamacji w przypadku wymiany produktu jest uzależniony od jego dostępności.

Pliki do pobrania
formularz reklamacji zgloszenie_reklamacji.pdf (format .pdf) zgloszenie_reklamacji.doc

Status zamówienia

Aktualny status zamówienia możesz sprawdzić wchodząc na swój Profil » zakładka złożone zamówienia, gdzie znajdziesz odpowiednie opisy statusów:

 • Realizowane – zamówienie, które jest weryfikowane ze względu na poprawność doboru części oraz dostępności części na magazynie
 • Anulowane – zamówienie, które zostało anulowane ze względu na brak stanu towarowego lub decyzji klienta
 • Zrealizowane – zamówienie, które zostało pozytywnie zweryfikowane i odebrane osobiście w jednej z filii NET-CARS w Warszawie lub zostało wysłane do klienta

Bezpieczeństwo zakupów

Przed realizacja zamówienia potwierdzamy dane samochodu klienta, żeby ograniczyć do minimum możliwość popełnienia błędu.

Płatności internetowe są również zabezpieczane przez naszego partnera biznesowego PayU, którego przedmiotem działania szybkie przelewy przez internet. Więcej szczegółów na stronie www.payu.pl.

Zakupy można również odebrać i zamontować w warsztacie samochodowym, który znajduje się w siedzibie firmy przy ulicy Lidzkiej 5 w Warszawie.

Bezpieczeństwo wysyłki

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w sprzedaży internetowej, mamy wypracowane odpowiednie standardy pakowania towaru, co zapewnia gwarancje dostarczenia przesyłki bez uszkodzeń - niezależnie od jej wymiaru.

Brak asortymentu w sklepie internetowym

W przypadku braku asortymentu prosimy o skorzystanie z formularza, który wyświetla się automatycznie podczas korzystania z wyszukiwarki części. Z pewnością znajdziemy dla Państwa ten asortyment i zaproponujemy rozwiązanie w ciągu 24 godzin.

Inny adres wysyłki

W przypadku innego adresu wysyłki niż podany w danych kontaktowych prosimy o wypełnienie odpowiednich pól "Adres dostawy" podczas składania zamówienia.

Faktura VAT / paragon

Do każdego zamówienia dołączamy paragon fiskalny lub na życzenie fakturę VAT, na której wyszczególnione są koszty zamówionych produktów oraz koszty wysyłki. Dla każdego zamówienia wystawiany jest jeden paragon lub faktura. Paragony fiskalne i Faktury VAT drukowane są z datą wysyłki towaru i nie ma możliwości zmiany tej daty.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe przekazywane nam przez klientów są przetwarzane przez nas wyłącznie w celu realizacji zamówienia. Dane osobowe nie są udostępniane innym podmiotom dla celów marketingowych.

Wiarygodność sklepu

Naszą działalność jako sklep internetowy, a w późniejszym czasie również warsztat samochodowy, rozpoczęliśmy już w 2007 za pośrednictwem allegro.pl i to dzisiejszego dnia można znaleźć nasze aukcje na portalu. Na portalu również można znaleźć tysiące komentarzy zadowolonych klientów, co potwierdza naszą wiarygodność. Zapraszamy również do naszego punktu detalicznego, gdzie mogą Państwo zamontować części zakupione w sklepie internetowym, dzięki czemu całą odpowiedzialność za proces serwisu samochodu zostawiają Państwo w jednym miejscu.

Gdzie jest moja paczka

Do każdego zamówienia wysłanego kurierem bądź też pocztą Polską na życzenie klienta, wysyłam drogą mailową nr listu przewozowego, dzięki czemu mogą Państwo sami obserwować miejsce pobytu paczki.

Czy zamówiłem prawidłową część

Zgodność części do danego modelu auta jest weryfikowana przez naszych ekspertów. W tym celu kontaktujemy się z naszymi klientami drogą mailową, bądź telefoniczną tuż po złożeniu zamówienia, aby ograniczyć do minimum możliwość wystąpienia pomyłek. Jeśli masz jakieś pytania, nie jesteś pewny modelu auta do którego poszukujesz części – zadzwoń lub napisz do nas – z przyjemnością postaramy się pomóc i doradzić.

Copyright © 2011 NET-CARS
PHP powered Valid XHTML 1.0 Valid CSS
by SAWI